Skierniewice

Zobacz też: Forum Warszawa

Nowe konto  |  Zaloguj się
Tu jesteś   »   Forum   »   Życie w Skierniewicach   »   Forum mieszkaniowe i budowlane   »   SSM Skierniewice
SPEDNET Pompy Ciepła, Ogrzewanie Podłogowe.
 
Forum Skierniewice
SSM Skierniewice
Ostani post 21-04-2012 12:03:36 doy. 14 Odpowiedzi.
Do druku
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Sortuj:

Autor Wiadomości
dana GOŚĆ
Awatar

--
1 31-08-2009 08:42:54
 • Cytuj
 • Odpowiedz
PREZESIE SSM!!!

"Pupilek czasem i w piaskownicę...
Skierniewice mogłyby pochwalić się, że mają około stu ubikacji dla psów... gdyby równocześnie nie były to też piaskownice dla dzieci.
- Ostatnio do naszej piaskownicy dosypano piachu i u dwulatków wywołało to prawdziwą euforię - mówi mama 2,5-letniego Łukaszka. - Dużo dzieci tu przychodzi z bloków w okolicy ulicy Asnyka, szkoda tylko, że wokół jest tak bardzo brudno - dodaje.
Piaskownica należy do Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej i jest jedną z 46 spółdzielczych piaskownic w mieście. Ich utrzymanie polega głównie na przywiezieniu wiosną świeżego piachu. Niestety, niedługo potem piach nie jest już czysty i przyjazny dla dzieci.
- Jest po prostu zanieczyszczany przez psy - mówi Zygmunt Zabilski, wiceprezes SSM. -ĘTo ogromny problem, zresztą nie tylko w samych piaskownicach, ale też na trawnikach i chodnikach. Są niby przepisy, jest regulamin utrzymania czystości w mieście... i widzimy, co się dzieje. W niektórych miastach sprawę psów postawiono na ostrzu noża i daje się wyegzekwować, a u nas problem istnieje od lat - mówi prezes.
We wrześniu 1997 roku radni przyjęli uchwałę o wprowadzeniu "Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Skierniewice", jednak jak zwraca uwagę nasz rozmówca, jest to zbiór martwych, nie dających się urzeczywistnić pobożnych życzeń. Jednym z nich jest sprzątanie przez posiadaczy psów nieczystości po własnych czworonogach.
- Jak mam to wyegzekwować? Za każdym psem puścić strażnika? A konia z rzędem temu, kto jest w stanie obstawić każdą piaskownicę w mieście - PawełĘHałatiuk, komendant Straży Miejskiej nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w Skierniewicach posiadacze psów z całkowitą bezkarnością pozwalają, by zwierzęta brudziły nie tylko trawniki, ale nawet piaskownice dla dzieci. - Nie jesteśmy w stanie zidentyfikować, czy człowiek idący obok biegającego psa jest jego właścicielem, czy nie jest - dodaje komendant.
Największy problem komendant widzi w edukacji społeczeństwa. Mówi, że psi problem to nie kwestia egzekucji przepisów, a dobrego wychowania właścicieli zwierząt.
W Skierniewicach jest co najmniej 100 piaskownic, także tych należących do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Prezes również nie ukrywa, że psy brudzące w nich piach są problemem nie do zwalczenia.
- Bywa, że niektóre piaskownice po prostu likwidujemy, bo okoliczni mieszkańcy nie mają jużĘmałych dzieci, a same piaskownice zamieniają się w ubikacje dla psów - mówi Krzysztof Tułacz, prezes ZGM. - Teraz będziemy remontować dwie piaskownice, przy ul. Żwirki i Mszczonowskiej i planujemy je ogrodzić płotkami z furtką. Tylko, czy to będzie jakaś przeszkoda dla psa, a także dla jego właściciela? - zastanawia się nasz rozmówca. - Regulamin? Jest, tylko kto go egzekwuje? - dodaje prezes Tułacz.
Tymczasem miasto jak może, tak ułatwia życie... właścicielom psów. Od kilku lat nie płacą oni nawet symbolicznego podatku rocznego - który mógłby być przeznaczony choćby na wymianę zabrudzonego piachu. W Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej napełnienie 46 piaskownic kosztowało 3.500 zł.
W tej sytuacji o kagańcach na psich pyskach nawet nie ma co mówić. Według komendanta Straży Miejskiej przepisy są bardzo nieprecyzyjne i nie nakładają takiego obowiązku. Podobno zależy to od zdolności właściciela lub opiekuna psa do sprawowania kontroli nad zwierzęciem... Jeżeli jest w stanie nad nim zapanować, to nie musi używać kagańca - pytanie jednak, czemu strażnicy nie reaguję też na fakt, że ulicami Skierniewic z dużymi psami bez kagańców spacerują dzieci?
Kilkunastoletnia dziewczynka, którą wczoraj widzieliśmy z dużym wilczurem bez kagańca na ul. Batorego, raczej nie "jest w stanie sprawować kontroli w każdej sytuacji".
23.05.2002 / źródło: Dziennik Łódzki

Jaka to trudność ,żeby piaskownice ogrodzić drobną siatką oraz zabezpieczającą furtką zamykaną na skobel, a sprawa ciągnie się już tyle lat!! !!!! !!!! !!!
as GOŚĆ
Awatar

--
07-06-2010 11:21:58
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Jeśli piesek biegnie samopas to:
a) hycel go odławia na terenie miejskim
b) myśliwy (każdy!) odławia go gdy piesek oddali się 100m od zabudowań

Piesek trafia albo do schroniska (hycel) albo do piachu (myśliwy) i problem się powoli rozwiązuje.
ZARA GOŚĆ
Awatar

--
12-06-2010 22:36:34
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
To, że tak wygląda teren wokół piaskownic niejednokrotnie możemy podziękować swoim starszym pociechom. Ogrodzenia szlag trafił bo przeszkadzały młodzieży. Niestety zwierzę nie wie czy może wejść do piaskownicy, czy też nie powinno !!!
kocio GOŚĆ
Awatar

--
03-10-2010 16:10:38
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
prezes ssw nie wie co sie u niego dzieje tylko czeka na wyplate
GOSC GOŚĆ
Awatar

--
01-06-2011 10:25:04
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
JEDYNE ROZWIAZANIE NA POPRAWE DZIALANIA SSM SKIERNIEWICE TO PRZESTAC PLACIC SPOLDZIELNI CZYNSZU - WSZYTSKICH MIESZKANCOW SKIERNIEWICE NIE WYRZUCA Z MIESZKAN A PARE MIESIECY NIE PLACENIA BY NAUCZYLO ICH ROZUMU I POSZANOWANIA DLA LOKATOROW ORAZ DOCENILI BY ZE DZIEKI NAM SPOLDZIELNIA ZYJE.
antypolityk GOŚĆ
Awatar

--
01-06-2011 11:04:17
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Bogatych miast w starych krajach UE nie stać na place zabaw w osiedlach!!! Place zabaw są w parkach ogrodzone tak że zwierzątko i bylekto nie wejdzie. Głupota tego co to do piachu jest typowo polskiego chama. Boiska przy szkołach służą w weekendy jako parkingi. Szkoły korzystają z trawiastych za opłatą np. w Londynie: Wembley. Mało, żeby być uznany za wykorzystany prawidłowo, każdy obiekt publiczny musi być wykorzystany przez 12 godzin z odpowiednią ilością użytkowników. Dziadostwu się należy bo ma dziacki i to SM ma finansować ze składek wszystkich - SIC!!! Bezczelność ochlajpusów za becikowe!!!
antypolityk GOŚĆ
Awatar

--
01-06-2011 11:06:49
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
A jeszcze ta głupota, że to właściciele piesków i kotków. Sznurek po radcy prawnym został panowie wodzowie!!! Dla was! Bo on był człowiekiem honoru! I miał odwagę!
antypolityk GOŚĆ
Awatar

--
01-06-2011 11:12:26
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
I jeszcze raz! Pisanie z emocjami nie służy poprawności stylu. Przepraszam! A na te 100 piaskownic to może zwrócić się do prezidenta - załatwi kredyty żydowskie na ich utrzymanie. Dorosną będą płacić z lichwiarskimi odsetkami!!! Ludzie!!! Sięgnijcie do rozumu!!!
gosc GOŚĆ
Awatar

--
01-06-2011 11:22:57
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
O przepraszam! Piaskownice i place zabaw powinny być pod blokami. Dziacki powinny porządnie wydrzeć mordy pod oknami sąsiadów, żeby później rodzicom nie przeszkadzali w oglądaniu seriali!
frugo GOŚĆ
Awatar

--
12-06-2011 19:32:01
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
byłem ostatnio w warszawie i tam place zabaw są ogrodzone porządną sztywną siatką z furtką, pod huśtawkami wykładzina gumowa itd. już nie wymagam jakiejś tam gumowej podłogi ale powyrywane sztachety, połamane szczeble w kładce na zjeżdżalni, huśtawka wahadłowa bez siedzisk to szok i nic się nie zmienia w tej kwestii. Więc niech nam złodziejska spóldzielnia kitu nie wciska, zapyzialce jedne. Brak dobrej woli jak zwykle.
ZARA GOŚĆ
Awatar

--
12-06-2011 19:55:00
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Mieszkam w budynku administrowanym przez Spółdzielnię i już nie mam najmniejszej ochoty płacić na place zabaw. Rodzice mają głęboko w czterech literach to jak zachowują się na nich ich pociechy, a zachowują się niejednokrotnie skandalicznie. Zamiast gonić tatałajstwo to udają, że nic się nie dzieje. Potem pretensje, że place takie paskudne. Na osiedlu powinno być zaledwie kilka placów zabaw na które zaglądają mundurowi bo bez nich ani rusz. Chociaż na SKATE PARKU są tablice informujące, że pieski nie powinny tam przebywać i co ... ? Przejeżdżają Policjanci i Strażnicy Miejscy i ... i wielkie nic !!!
Gość GOŚĆ
Awatar

--
02-11-2011 13:29:26
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
No coś takiego... Ktoś wreszcie się odważył napisać, ze ten cały bajzel nie jest winą władz SSM czy miasta, ale samych mieszkańców i co najpewniej ( o zgrozo!!! ) spółdzielców... Super...
Gość
Awatar

--
21-02-2012 07:37:00
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
To jak to teraz jest z władzami SSM-u?... Która Rada aktualnie tam rządzi?... A może obie???...
Dociekliwy
Awatar

--
11-04-2012 20:20:50
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
Kto rozlicza zużycie wody od mieszkańców , wydaje mi się że rozliczeniami powinien się zająć Prokurator , bo od dłuższego czasu są same nieścisłości czyżby była nowa afera w SSM
doy
Awatar

--
21-04-2012 12:03:36
 • Cytuj
 • Odpowiedz
*
tak jest i zgadzam sie odnośnie prokuratora a także powinna zostać przeprowadzona w Spółdzielni lustracja a głównie w dziale księgowości tam dopiero to maja braki i próbuja nadrobić wlaśnie na rozliczaniu wody badz ciepła.


Szybka odppwiedź
toggle
  Użytkownik:
Temat:
Treść:
Kod bezpieczeństwa:
Obrazek CAPTCHA
Wprowadź kod z powyższego obrazka do pola poniżej:
(wielkość liter MA ZNACZENIE !!!)

Wyślij
Poprzedni wątekPoprzedni wątek Następny wątekNastępny wątek